SILVER & METAL / Silver / Cornucopia 7165622
nr 716 5622
CORNUCOPIA
nickel silver, late 19th century, height: 50,
nysilver, sent 1800-tal, höjd: 50
1000
SEK 750
Monday September 26 2011
at 19:40:49
26/9 02:13:09
700 kr
26/9 07:20:55
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.